Yeni Başlık  Cevap Yaz
Havaalanı dış hatlar işlemleri nasıl yapılır ?           (gösterim sayısı: 248)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[admin]
Site Kurucusu
Kullanıcı Resmi
Kayıt: 18.07.2018
İleti: 138
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Konu Yazan: admin
Konu Tarihi: 25.10.2018- 11:37


Havaalanı dış hatlar işlemleri nasıl yapılır ? Havaalanına girdikten sonra yapılması gerekenler nelerdir ? gibi soruların cevaplarını bulacağınız yazımızı sizler için hazırladık.
Dış hat uçuşlarında her zaman daha sıkı bir güvenlik uygulaması yapılmaktadır. Bu anlamda gerek bagajlarınız, gerekse de kişisel olarak üstünüzde yasaklı maddeler bulundurmamanız gerekmektedir. Bagaj hazırlıklarınızı kendiniz yapmanızda fayda vardır. Bu noktalarda oluşabilecek bir sorun başınıza büyük işler açacaktır. Dış hat uçuşlarında varış ülkelerin güvenlik kurallarını çok iyi analiz etmenizde fayda vardır.

Check- in İşlemleri
Havaalanına gelirken yanınızda kimlik, bilet ve pasaportunuzu almayı kesinlikle unutmamanız gerekir. Kimliği olmayan hiçbir kişi uçağa alınmayacaktır. Online olarak check-in yapmanızda fayda vardır. Havaalanı içinde zamandan tasarruf elde etmiş olabilirsiniz. Check-in işlemleri sonrasında biletinizi ve bagaj etiketini almayı unutmayın. Her havayolu şirketinin check-in işlemleri ve süreleri farklı olabilir. Bu anlamda uçuş saati öncesi ne zaman havaalanına gelmeniz gerektiğini mutlaka öğrenmelisiniz.

Bagaj kuralları
Uçuş ve bilet durumunuza göre farklılıklar gösterebilir. Tehlikeli maddeli ürünler kesinlikle kabul edilmemektedir. Bagajınızı kendiniz hazırlamanızda fayda vardır. Bu tip durumlarda ciddi riskler vardır. Her zaman için kontrollü olmanızda fayda vardır. Hiçbir şekilde risk oluşturabilecek şeyleri göze almayın. İç hatlardan çok daha farklı olduğunu unutmayın. Dış hat uçuşları oldukça risklidir. Bu anlamda her zaman çok sıkı güvenlik kontrolleri yapılmaktadır. Tüm havayolu şirketlerinde bu durum geçerlidir. Bu nedenle yapacağınız basit hatalar ve ihmaller uçuşunuzu etkileyecek ve çok daha fazla sıkıntılar çıkaracaktır

Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.